«Φουλ και για το πρωτάθλημα» | womenonly.gr
ΒΡΙΣΚΕΣΤΕ ΕΔΩ: ΑΡΧΙΚΗ
12:26
21/3/2008

«Φουλ και για το πρωτάθλημα»

mail to Εκτυπώστε το Αρθρο
«Και τώρα το πρωτάθλημα» λένε στον Παναργειακό
«Και τώρα το πρωτάθλημα» λένε στον Παναργειακό
«Προσήλωση, συγκέντρωση και δουλειά για την επίτευξη του κύριου στόχου, που δεν είναι άλλος από το πρωτάθλημα» είναι το σύνθημα που έδωσε ο Γιάννης Δουβίκας, προπονητής του Παναργειακού, που προχθές αναδείχθηκε κυπελλούχος Αργολίδας επικρατώντας στον τελικό 2-1 του Πόρου.

ΕΠΙΜΕΛΕΙΑ: ΒΑΣΙΛΗΣ ΜΟΤΣΗΣ

«Προσήλωση, συγκέντρωση και δουλειά για την επίτευξη του κύριου στόχου, που δεν είναι άλλος από το πρωτάθλημα» είναι το σύνθημα που έδωσε ο Γιάννης Δουβίκας, προπονητής του Παναργειακού, που προχθές αναδείχθηκε κυπελλούχος Αργολίδας επικρατώντας στον τελικό 2-1 του Πόρου.

«Το χρειαζόμασταν αυτό το Κύπελλο. Χθες έπαιξαν και ποδοσφαιριστές που δεν έχουν πολύ χρόνο συμμετοχής μέχρι τώρα και μπορώ να πω πως έμεινα ευχαριστημένος από την απόδοσή τους, καθώς, αν και παρουσιαστήκαμε αρκετά άστοχοι στο χθεσινό (σ.σ.: προχθεσινό) παιχνίδι, αξίζαμε τη νίκη» τόνισε ακόμη ο έμπειρος τεχνικός και κατέληξε: «Πλέον το βλέμμα μας στρέφεται στο Λεωνίδιο, όπου με ένα θετικό αποτέλεσμα φθάνουμε πολύ κοντά στην εξασφάλιση της ανόδου μας στη Γ' Εθνική».

ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ - ΠΟΡΟΣ 2-1

ΣΚΟΡΕΡ: 12’ Ταξιάρχης, 90’ Αγγελόπουλος - 39’ Μητρόπουλος

ΔΟΚΑΡΙΑ: 6’ Παναγιωτόπουλος, 11’ Δημητρακόπουλος

ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ : Κατσαούλης, Δημητρακόπουλος, Ανδρεάδης (55’ Κατσαρός), Κρνελούτσος, Φίλης, Ζώνας, Μανιάτης (46’ Χαρίσης), Παπαγεωργόπουλος (46’ Πλεμμένος), Αγγελόπουλος, Ταξιάρχης, Παναγιωτόπουλος

ΑΕ ΠΟΡΟΥ: Καραγιάννης, Τσούτης, Πανταζόπουλος, Σωτηράκης, Σπυριδάκης, Σέμπουε (84’ Φάμπιο), Μπακομήτρος, Σαρρής, Μητρόπουλος, Στεφάνου, Ντιάγκο.

Δ. ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΣ

ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΤΕΑΣ: Κυπελλούχος Φωκίδας ξανά έπειτα από 10 χρόνια αναδείχθηκε ο Αστέρας Ιτέας, ο οποίος όντας καλύτερος επικράτησε δίκαια 2-0 του Ανδρούτσου Γραβιάς στον προχθεσινό τελικό. Τα γκολ για την ομάδα του Δημήτρη Παναγιώτου πέτυχαν οι Παρίσης (44’) και Παγκαρλιώτας.

Οι νικητές αγωνίστηκαν με την εξής σύνθεση: Ζούκας, Παρίσης, Μηλιώτης, Δασκαλάκης, Καρτσακλής, Μπαμπάρης (80’ Μπατζάνας), Ζιώγας, Ηλιόπουλος, Καρδαράς (65’ Παγκαρλιώτας), Νταλαπέρας (72’ Στεργίου), Οικονομίδης.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΑΥΡΙΟΥ
«Εχουμε νοοτροπία νικητή»

Τα παράπονα για τη διαιτησία στον τελικό του Κυπέλλου κόντρα στον Κεραυνό Κερατέας (ήττα 3-2), αλλά και η πεποίθηση πως ο Ολυμπιακός Λαυρίου (πρωτοπόρος στην Α’ Κατηγορία ΕΠΣΑΝΑ) έχει «αυτό που χρειάζεται ώστε να τερματίσει πρώτος στο πρωτάθλημα και να ανέβει στη Δ΄ Εθνική» ήταν η κοινή συνισταμένη των δηλώσεων των ανθρώπων της ομάδας. Αυτές αποτυπώνονται με τον καλύτερο τρόπο στα λεγόμενα του προπονητή Τάκη Μακροδημήτρη, ο οποίος τόνισε: «Παίξαμε με μία ομάδα? Γ’ Εθνικής σε έναν πολύ ωραίο τελικό που κρίθηκε στις λεπτομέρειες. Ομως δεν μας δόθηκε ένα πέναλτι, ενώ τα δύο γκολ του αντιπάλου είναι αμφισβητούμενα. Θεωρώ πως έχουμε τη νοοτροπία του νικητή που χρειάζεται για να πάρουμε το πρωτάθλημα».

ΕΠΣΑ
Οι διαιτητές του Σαββατοκύριακου

Σάββατο: Αφοβος - Αρης Β. (Χίνος, Γκιόλης, Μέντζος), Ελευθερούπολη - Φοίνικας Π. (Γκουντελόπουλος, Αραμπατζής, Μπούτας), Βριλήσσια - Αστέρας Ζ. (Κασναφέρης, Ιωσηφόγλου, Νακόπουλος), Γαλάτσι - Κρόνος Αθ. (Κολοβός, Τσιλιπάνος, Καραμπέκιος), Ποσειδώνας - Κηπούπολη (Μάνθος, Γαβρίλης, Γεωργακόπουλος), Αγ. Θωμάς - Αθηναΐδα (Δημητρόπουλος, Κριμιτζάς, Ιωσηφίδης), Ζέφυρος - ΑΕ Ιλίου (Καλογεράκος, Μπάρας, Λιαμπώτης), Βύρωνας - Απόλλων Χ. (Γεωργιάδης, Μαργώνης, Φλέσσας), ΑΟ Ιλίου - Ειρήνη Π. (Γιαννουγλίδης, Μεϊντανάς, Παναγιωτόπουλος), Κηφισιά 2010 - Παπάγος (Γκαβέρας, Μπαζακούλας, Τσαγκαράκης), Χαραυγιακός - Πανερυθραϊκός (Αργυρός, Κοσικίδης, Τσιπούρας), Φωστήρας Ηλ. - Παγκράτι (Παπουτσής, Γούναρης, Σύψας), Περιστέρι - Θεμιστοκλής (Σχίζας, Τριάντος, Νεοφύτου), Καλαμάκι - Διάνα (Σφακιανάκης, Χαλδαίος, Γεροντάκης), Καματερό - Ερμής (Χατζόπουλος, Καραμούζης, Ηρακλέους Α.), Ατταλος - Καισαριανή (Ασπραδάκης, Ελευθερίου, Συναΐτης), Αστέρας Εξ. - Νεοπεντελικός (Αθανασόπουλος, Ηρακλέους Π., Τσακιρέλης), Προοδευτική - ΑΕ Περιστερίου (Ζήκος, Γκοτσόπουλος, Κατσογριδάκης), Λυκόβρυση - Αρης Πετ. (Χαρίτος, Ντεκίδης, Τσουκαλάς), Αλσούπολη - ΑΟ Κωφών (Αρβανίτης, Κουκλάκη, Τσάγκας), Αστέρας 2004 - Δάφνη ΠΦ (Ντάλλας, Νικολαδός, Ευαγγέλου), Αγ. Ελεούσα - Ιάσονας (Παπασταμάτης, Παπαχαραλάμπους, Τουμπακάρης), Αναγέννηση Πετ. - Ιεράπολη (Καλιμούκος, Φωτόπουλος, Απτόσογλου), Παράδεισος - Ιπποκράτης (Πετράτος, Δημητρίου, Τάσης), Απόλλων 2006 - Αμιλλα (Βεργετάκης, Κυριακόπουλος, Τζάκος), Πλάτωνας - Πήγασος (Δόσης, Παλκογιάννης, Τομαράς) Ταταύλα - Κορωνίδα (Ζαραβίνος, Δανέζης, Λαμπρόπουλος), Χαλάνδρι - Σούρμενα (Χαλιάσος, Κουτσόγιαννος, Γρίμμας), Χρυσούπολη - Πράσινα Πουλιά.(Απόκοτος, Αλυσανδράτος, Τσάγκας Χ.)

Κυριακή: Ελπίδα - Χαλκηδονικός (Τουμπακάρης, Γουρνάκης, Μπούτας), Λαύρα - Ηράκλειο (Φωτόπουλος, Μακρυπόδης, Καλογεράκος), Βοτανικός - Πέρα (Ιωσηφίδης, Καραμπέκιος, Απτόσογλου), Πατήσια - Ελπιδοφόρος (Απτόσογλου, Ντάλλας, Ζήκος), Οδυσσέας - Ορφέας (Καρκοβίρης, Λιόλιος, Πολίτης), Αμπελόκηποι - Ακάδημος (Μπάρας, Καρελλάκης, Κοντουδάκης), Διάγορας - Μαρούσι (Γρίμμας, Βεργετάκης, Γκοτσόπουλος), Αρμενική - ΑΟΝΑ (Κομνηνάκης, Μπαλοδήμος, Λιακόπουλος), Αρίων - Κεραυνός Πετ. (Γεωργακόπουλος, Μπακαράς, Λιόσης), Κηφισιά - Δάφνη (Τρομπούκης, Τάμαλης, Καλαμπαλίκης), Υμηττός - Κεραυνός Γλ. (Τσιλιπάνος, Μηλιώτης, Γκαβέρας), Τόλμη - Φωστήρας Κ. (Μπαζακούλας, Ηρακλέους Π., Βουδούρης), Θρίαμβος Αθ. - Τερψιθέα (Χαλδαίος, Παπουτσής, Τζιτζικάκης), Ολυμπιακός Κυψ. - Αίας (Ζαρκαδάς, Μαυρουδής, Λιόσης), Τριφυλλιακός - Θρίαμβος Χ. (Σύψας, Κολοβός, Κουντουρέλλης), Ατλας - Πετράλωνα (Τσινιάρης, Σχίζας, Γκουντελόπουλος), Μελίσσια - Ηφαιστος (Αραμπατζής, Συναϊτης, Σταμογιαννόπουλος), Νέα Ζωή - Θύελλα Περ. (Καραγιαννίδης, Χίνος, Γουρνάκης), Κεραυνός Αγ. Βαρ. - Φοίνικας Καλλ. (Παναγιωτόπουλος, Αδαμίδης, Ζούλη), Πανιώνιος Καισ. - ΑΕ Μεταμόρφωσης (Τσιπούρας, Χαλιάσος, Χατζόπουλος), Αετός Καλλ. - Προμηθέας (Μεϊντάνας, Βεργετόπουλος, Καραγιάννης), Κρόνος Α. - Γαλαξίας (Γεροντάκης, Καραμπέρης, Κοντουδάκης), Κεραμεικός - Λαρισαϊκος (Δεληθοδωρής, Αρβανίτης, Μπακογιάννης), Πανθησειακός - Τράχωνες (Λαμπρόπουλος, Τσίλης, Παπαχαραλάμπους), Κοψαχείλα - Ν. Σμύρνη (Λιαμπότης, Δημόπουλος, Τεγόνικος), Π. Φάληρο - Πεύκη (Καλογερόπουλος, Γεωργιάδης, Χαρίτος), Αίμος - Ηρακλής Περ. (Τάσης, Γιαννουγλίδης, Απόκοτος), Ατρόμητος Χαλ. - Δάσος Χ. (Ζώρζος, Φλέσσας, Κομνηνάκης), Χολαργός - Αττικός (Χίλιαρχος, Ταρανάς, Σαμοϊλης), ΠΟΨ - Αρης Χολαργού (Τζαγκαράκης, Κόλλιας, Κοκαρίδας), Κουκάκι - Θύελλα Αγ. Δημ. (Συναϊτης, Καλλιμούκος, Ηρακλέους Α.), Ανθούπολη - ΓΣ Αργυρούπολης (Ευαγγέλου, Πετράτος, Ασπραδάκης).

ΕΠΣΠ
Οι διαιτητές του Σαββατοκύριακου

Σάββατο: ΑΟΚ Φαλήρου - Φαληρικός (Κωνσταντόπουλος, Ανδρώνης, Ανδρονικίδης), Νέοι Ευγένειας - Σπίθα-Ιωνικός 2007 (Μαρινάκης, Καρφής, Τσοκαρόπουλος), Αργοναύτης - Προφήτης Ηλίας (Σπάθας, Παπανδριόπουλος Γ., Κουρομιχελάκης), ΑΟ Καραβάς - Αμφιάλη (Αποστολίδης, Μιχαηλίδης, Ορφανός), Σαλαμινομάχοι - Νεαπολικός Αστ. (Ευδαίμων, Μήτση, Φωσκόλου), ΑΕ Σαλαμίνας - Ολυμπιακός Περ. (Σταματάκος, Καρυοφύλλης, Χατζηπέμου), Κερατσίνι - ΑΟ Πειραιάς (Λαμπαδαρίου, Τσότρας, Σγάτζος).

Κυριακή: Αρμενική - Δάφνη (Χατζηπέμου, Παντελής, Καρυοφύλλης), Θησέας - Θύελλα Μοσχ. (Πάνου, Σωτηρόπουλος, Κώνστας), Πίνδος - Πανιώνιος Κερ. (Κώνστας, Σωτηρόπουλος, Πάνου), Παννεαπολικός - ΑΟ Καστέλλα (Σωτηρόπουλος, Κώνστας, Πάνου), Ηρακλής Νικαίας - Ελλάς Ποντίων (Κωστάκος, Μαραβέλης, Δαμιανάκης), Αναγέννηση Μοσχ. - Δόξα Πειραιά (Δαμιανάκης, Μαραβέλης, Κωστάκος), Παντζιτζιφιακός - Νέο Ικόνιο (Δαμίγος, Τσιαδήμος, Γιαννακόπουλος), ΑΣ Δραπετσώνας - Ελευθερία Μοσχ. (Τσιαδήμος, Δαμίγος, Σύρος), Νέοι Δραπετσώνας - Νίκη Ρέντη (Πότογλου, Σύρος, Τσαμούρης), Αρης Αμφιάλης - Αετός Κορυδαλλού (Ανδρώνης, Γαλάνη, Δημητρόπουλος), Ειρήνη 2005 - Πολυκράτης (Ζησιμόπουλος, Γαλάνη, Δημητρόπουλος), Μαύρος Αετός - ΑΕ Νίκαια (Γιαννακόπουλος, Γαλάνη, Δημητρόπουλος), Δίας Κορυδαλλού - Αστέρας Κερ. (Γρηγορίου, Φωσκόλου, Ευδαίμων), ΑΕΚΤ - Χαραυγή (Ευδαίμων, Φωσκόλου, Γρηγορίου), Θύελλα Κορ. - Κύπρος Κορ. (Κωνσταντόπουλος, Ισάνογλου, Παντελής), Φοίνικας Αγ. Σοφ. - ΑΣ Ποντίων (Φουρναράκης, Μιχαηλίδης, Κουνάδης), Ατρόμητος Κερ. - ΑΕ Αίγινας (Μιχαηλίδης, Φουρναράκης, Περδικούρης), Ολυμπιακός Κερ. - Πειραϊκός (Πεδρικούρης, Σημαντηράκη, Μαραβελάκης), Μιθριδάτης - ΑΟ Αγίου Δημητρίου (Αργύρης, Σταμάτης, Σταματάκος), Κένταυρος - Ηφαιστος (Σταμάτης, Σταματάκος, Αργύρης), Ολυμπιακός Καμ. - Αμπελακιακός (Δριτσάκης, Ανδρονικίδης, Τσιρίλης), Απόλλων Ακρ. - Ανω Νεάπολη (Ανδρονικίδης, Δριτσάκης, Τσιρίλης), Πανφαληρικός - Οδηγήτρια (Ματζουράνης, Φωτιάδης, Γκόγκος), Πειραϊκή - Αχιλλέας (Φωτιάδης, Ματζουράνης, Γκόγκος), ΑΣ Κωφών - Ηρακλής Πειρ. (Γκόγκος, Φωτιάδης, Σασιάκος).

ΕΠΣΜ
Σε απόσταση «αναπνοής» ο ΠΑΟ Κουφαλίων

Στους τρεις βαθμούς από την κορυφή της Α1 Ερασιτεχνικής και τον πρωτοπόρο Καμπανιακό διατηρήθηκε ο ΠΑΟ Κουφαλίων, που επικράτησε προχθές 2-0 του Ολυμπιακού Κυμίνων. Ακόμη, για τον 3ο όμιλο της Β’ Ερασιτεχνικής ο Θρίαμβος Ανω Πόλης επιβλήθηκε 4-0 εκτός έδρας της Αναγέννησης Επταπύργιου, ενώ για τον 3ο ομιλο της Γ’ Ερασιτεχνικής η ΑΕ Μαρτίου κέρδισε 3-2 τον Ιπποκράτη Σουρωτής.

 

"Goal"
ΧΡΟΝΟΜΗΧΑΝΗ